Osmaniye’de depremzedeyi 410 bin TL dolandırdılar

İHA

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Yarbaşı beldesinde depremden dolayı evi ağır hasar alan ve çadırda yaşayan 73 yaşındaki Mustafa Can’a telefonla ulaşarak kendilerini polis olarak tanıtan kişiler banka hesaplarına terör örgütünün ulaştığını belirterek korkuttu.

Sahte polislerin ‘biz sizin hesabınızı koruyacağız’ diyerek önce 300 bin TL’sini ardından da adına hesabından 110 bin TL kredi çekerek dolandırdı.

FETÖ yalanıyla kandırdılar

Depremden dolayı ağır hasar alan evini tadilat ettiği sırasında arayan insanlar tarafından dolandırıldığını belirten 73 yaşındaki Mustafa Can, şunları söyledi:

Telefonda kendilerini başkomiser olarak tanıttılar ‘sen FETÖ’cüymüşsün seni soruşturmaya aldık bankada hesabın varmış oradaki paranı çekecekler FETÖ’cüler senin paranı garantiye almak istiyoruz’ dediler. Benim hesabımda nakit olarak 300 bin lira param vardı hesabımdaki parayı ve krediden 110 bin lira para çekmişler. Ben zaten 7 bin 500 lira maaş alıyorum emekliyim. Elimde o krediyi ödeyecek paramda yok. Ben zaten ‘FETÖ’cü falan değilim’ dedim kendilerine. Ben ‘Türk milliyetçisiyim vatanı milleti seven adamım, polisi jandarmaya gördüğüm zaman her zaman için saygı gösteriyorum’ dedim.

“Parayı 5-6 kişiye aktarmışlar”

Telefonla konuşurken heyecanlandığını ve yan tarafta bulunan kayınbiraderinin yanına gittiğini anlatan Can, şu ifadeleri kullandı:

Zaten ben 35 dakika konuşmuştum, kayınbiraderime durumu anlatınca ‘kapat telefonu onlar soyguncu’ dedi. Ben bilmiyorum ki bunların böyle yapacağını ne yapacağımı şaşırdım, beynim durdu. Kayınbiraderimle bankaya gidip hesaplara baktığımızda hesapta bir şey kalmamış ve kredi çekilmişti. Jandarmaya gittim bilgimi verdim ifademi aldılar tutanak tuttular savcılığa gönderdiler. Parayı 5-6 kişiye aktarmışlar hepsinin isimleri ve hesap numaraları var. Ben yandım siz yanmayın yabancı numaradan gelen aramaları kabul etmeyin.

“Ne yapacağız bilmiyoruz”

Kocasının dolandırıldığına değinen Zeliha Can da şunları söyledi:

Ben Antalya’da düğündeydim eşimi aramışlar çocuklarınızı hapise atarız öldürürüz diye tehdit edip korkutmuşlar hesabından 410 bin lira para çekmişler. Krediden dolayı emekli maaşından eline 500 lira kalıyor ne yapacağız bilmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir