TOBB’dan deprem bölgesine 1 milyar tl destekli seferberlik

TOBB, 1 milyar lira destekle deprem bölgesi için konut seferberliği başlattı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve iştiraklerimizde, zorunlu olanlar dışında, tüm harcama ve yatırımlarımızı durdurduk veya erteledik. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz. 1 milyar lira nakdi katkı vererek kampanyayı başlatıyoruz” dedi.

İŞİMİZ YENİ BAŞLIYOR

TOBB yönetim kurulu ve sektör meclis başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, depremden bugüne kadar altı uçak, yedi gemi, 4 bin 157 TIR ve 725 kamyon yardım malzemeyle 5 bin 699 çadır, bin 418 konteynerin bölgeye sevkini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bunların dışında yaklaşık 6 bin çadır ve 3 bin 870 konteyner temin ettiklerini de söyleyen Hisarcıklıoğlu, Hizmetler Sektör Meclisi’nin de 24 noktada yemek mutfağı kurduğunu vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, “İnşaat malzemesi üreticileriyle bir araya gelerek, deprem bölgesinde yapılacak konutlarda kullanılacak inşaat malzemeleri için fiyat sabitleme taahhüdünde bulunduk. Bölge ekonomisinin yeniden ayağa kaldırılması adına dört proje başlattık. Deprem bölgesinden mal almak isteyen firmalarımızı, üreticilerle eşleştirdik. Ulusal gıda perakendecileriyle elde, tarlada kalan tarım ve gıda ürünlerinin satın alınmasına katkı verdik. E-ticaret pazar yerleriyle anlaştık. Deprem bölgesindeki satıcılardan komisyon alınmamasını sağladık. Deprem bölgesinde makineleri hasar görmüş firmalar için Teknik Destek vermeye devam ediyoruz. Ancak işimiz yeni başlıyor” dedi.

HERKESİ BU PROJEYE DAVET EDİYORUZ

Dün itibarıyla da ülke çapında ‘İş Dünyası Konut Seferberliği’ kampanyasını başlattıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, çalışma hakkında şu bilgileri verdi: “1 milyar lira nakdi katkı vererek, kampanyayı başlatıyoruz. Odalarımızla, borsalarımızla, sektör meclislerimizle, kadın ve genç girişimci kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla da, buna dahil oluyoruz. Onlar 81 il ve 160 ilçede, bu işin önderliğini üstlenecek ve yerele yayılmasını sağlayacaklar.”

Hisarcıklıoğlu, tüm iş dünyasına kampanyayla çağrıda bulunarak, “Ve şimdi buradan tüm iş dünyamızı ve hayırsever vatandaşlarımızı da, bu seferberliğe davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur. Gün bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün birlik olma günüdür. Siz de gelin; ister bir blok, ister bir daire, ister bir tuğla karşılığı bağışta bulunun. Kampanya sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi; gelin hep birlikte ‘El Verin Ev Yapalım’. Vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir