2,5 milyarı aşkın vurgunla kayıplara karışmıştı… Ocakçı Holding sahibi Sedat Ocakçı’nın da aralarında olduğu 30 şüpheli için gözaltı kararı!

İzmir’de 2,5 milyarı aşkın büyük vurgunda kayıplara karışan Ocakçı Holding sahibi iş insanı Sedat Ocakçı’nın da aralarında olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İzmir polisi, şüphelileri yakalamak için belirlenen adreslere operasyon düzenliyor.

Ocakçı Holding’de, holding sahibi Sedat Ocakçı’nın yeğeni Siber Güvenlik Uzmanı Salih Han’ın holdinge ait 2 milyar 500 milyonluk soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtığı iddia edilmişti. Şirkete güvenerek yüzde 10 ile yüzde 20 gibi yüksek faiz getirisiyle paralarını veren 2 bin 500’ye yakın mağdur ise holding önünde toplanarak paralarını talep etmişti.

Büyük vurgun iddiası sonrası İzmir polisi bu sabah harekete geçti.

SEDAT OCAK DAHİL 30 GÖZALTI KARARI

2,5 milyarı aşkın büyük vurgunda kayıplara karışan Ocakçı Holding sahibi iş insanı Sedat Ocakçı‘nın da aralarında olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Polis, şüphelileri yakalamak için belirlenen adreslere operasyon düzenliyor.

BİNLERCE MAĞDURUN ARASINDA ŞİRKET ÇALIŞANLARI DA VAR

Konuyla ilgili İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmaların sürdüğü, konu kapsamında binlerce mağdurdan 25’e yakın kişinin Emniyet’e gelerek ifade verdikleri öğrenildi. 

Söz konusu 25’e yakın mağdurun,15 milyona yakın parasının ortadan kaybolduğu, bunun yanı sıra şirket çalışanlarının da vurgundan payını aldığı ortaya çıktı.

Şirket çalışanlarından olan bir mağdurun, ‘borç’ ibaresi adı altında danışmanlık hizmeti verdiği ileri sürülen firmanın hesabına 700 bin lira para gönderdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir