Dönüşüm, yenilenme zamanı

Bu yıldan başlayarak kişisel açıdan büyük dönüşümler ve kendi kişisel gücünüzü ortaya çıkarabileceğiniz bir döneme, yenilenme içine girmektesiniz, dışadönük olabileceğiniz bir süreç başlıyor.

Genel durum

2024 Saka’lar için, özellikle bu burcun ilk günlerinde doğanlar açısından son derece önemli, güçlü, dönüşüm içeren koşullar getirmekte. Bu yıl Plüton 20 yıl kalmak üzere burcunuza ilerleyecek ve uzun vadede kişiliğinizi, olaylara bakış açınızı kökten değiştirerek yenileyecek. Eğer yükselen burcunuz Saka ise bu etkileri bu yıl çok daha belirgin şekilde görmeye başlayacaksınız zira Plüton 19 Kasım 2024 tarihinden itibaren burcunuza ilerlemiş olacak. Plüton içinizdeki gücü ortaya çıkarma yönünde önemli testler ama aynı zamanda sizi güçlendiren, iradenizi ortaya koyabileceğiniz fırsatlar da getirecek. Bu gezegen yenilenme, ölüm-yeniden doğuş temalarını içerir. Hayatınızda güçlü bir yenilenme içindesiniz. Kişiliğinizi doğru yönde kullanmaya özen göstermeli, takıntılı olabileceğiniz konulara özellikle dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman güç savaşları, eril figürlerle, baba ile ilgili gelişmeler hayatınıza derinden etkileyebilir.

Yeni açılım dönemi

8 Nisan’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması ekim ayına kadar olan dönemde sizi yetenekler ve zihinsel alanda son derece girişken ve yenilikçi kılıyor. Bu süreçte düşüncelerinizi daha cesur ve orijinal şekilde ortaya koyma imkânına sahip olabilirsiniz. İletişim, eğitim, yakın çevrenizdekiler ya da kardeşlerle ilgili konular hayatınıza yeni açılımlar getirebilir. Ayrıca bu imkânları iş hayatında da kullanabileceksiniz. 2 Ekim’de gerçekleşecek Güneş tutulması ise yılın son aylarında daha dengeli olmayı gerektirmekte. Yılın son çeyreğinde uzaklarla ilgili işler, uğraşlar, özellikle ortaklıklar ya da görüşmelerinizde daha sakin ve yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Bu koşullar çalışma ortamınızla ilgili bazı problemlere, huzursuzluklara işaret edebilir.

26 Mayıs’a kadar olan dönemde evde, ailevi konularda olumlu koşullar var. Evde daha mutlu ve rahat olabileceğiniz gibi, toprakla ilgili kazançlar, anne-babadan gelen destekler de söz konusu olabilir. Yılın ikinci yarısında ise yaratıcı konular, aşk hayatınızı hareketlendiren ve sizi daha dışadönük kılan fırsatlar içindesiniz.

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkiliyor?

Merkür 2024’te 2-25 Nisan, 5-29 Ağustos ve 26 Kasım15 Aralık arasında geri harekette olacak. Bu dönemlerde karar vermek ya da anlaşmalar yapmak kolay olmayabilir. Verdiğiniz kararları yeniden gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. 2-25 Nisan arasında iletişim, hareket, yolculuk ve evrakları içeren konularda eksik kalan şeylere dikkat etmek gerekiyor. 5-29 Ağustos arasında finansal işlere, ortaklı konulara, miras, borç-alacak gibi konulara dikkatle yaklaşmak gerekebilir. Detayları gözden geçirmelisiniz.

26 Kasım 15 Aralık arasında ise gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal alanda değişen koşullar ve fikirler dikkat çekebilir.

iŞ, PARA VE KARiYER OLANAKLARI

Sürprizler var

Bu yıl iş hayatınıza ve parasal konulara daha temelli sonuçlar ve fırsatlar getirmekte. Jüpiter özellikle yatırımlar, aileden ya da topraktan gelen kazançlar konusunda 26 Mayıs’a kadar daha olumlu sürprizler ve istikrarlı sonuçlar getirmekte. Nisan ayında evde ya da emlak konularında sürpriz sonuçlar ve ilerlemeler olabilir. Yılın ikinci yarısında ise severek yaptığınız ve yaratıcı olduğunuz bir alanda çok daha kazançlı olabilirsiniz. Ayrıca spekülatif amaçlı yatırımlar da size daha çekici gelebilir.

Genel olarak bu yıl para durumunuza ve kaynaklarınıza daha uzun vadeli ve toparlayıcı şekilde bakabileceğiniz koşullar ve bazı sorumluluklar da getirmekte. 13 Şubat-23 Mart’ta sabırsız dahi olabilirsiniz. 4 Eylül sonrasında ve yılın son aylarında iş ortamınızda daha fazla çaba ve mücadele söz konusu olabilir.

SAĞLIK

İyimser olmalısınız

Bu yıl sağlığınızı destekleyen koşullar var. Saka burcunun ilk günlerinde doğanlar ya da yükselen burç derecesi ilk derecelerde olanlar ise kişisel alanda daha iyimser olmaya gayret etmeliler. Kimi zaman ihmal edilen sağlık nedeni ile de sorunlar yaşanabilir. 13 Şubat 23 Mart’ta kaza riski olabilecek durumlara karşı tedbirli olunmalı. 4 Kasım 7 Aralık’ta, genel olarak

4 Eylül’den itibaren sağlıkta uğraştırıcı durumlar gündeme gelebilir.

AŞK, EVLiLiK VE iLiŞKiLER

Mutluluk yakınınızda

2024’te aşk hayatınıza olumlu koşullar geliyor. Özellikle 26 Mayıs sonrasında Jüpiter hayatın güzel yönlerini, aşkı ve yaratıcılığı anlatan evinden geçiyor olacak. Yılın ikinci yarısında aşkta ve keyif aldığınız alanlarda güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda ailede mutluluk getiren olaylar da gündeme gelebilir. Bir çocuğun doğumu ya da yaratıcı olduğunuz konularda kendinizi gösterebilirsiniz. Kendinizi gerçekleştirme cesareti göstereceğiniz pek çok konu ile karşılaşabilirsiniz.

20 Temmuz-4 Eylül arası heyecan verici olabilir. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 16 Şubat-12 Mart,

23 Mayıs-17 Haziran, 29 Ağustos-23 Eylül ve 7 Aralık sonrasında arkadaşlıklar, beraberlikler çok daha hoş ve keyifli zamanlar getirebilir.

Yaşınıza göre yıllık temanızı keşfedin

Yıl içinde sizin için özel önem taşıyan konuları bulmak için bu yıl doğum gününüze göre hangi yaşa girdiğinize bakmalısınız. Bu yıl 27 yaşına giriyorsanız, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi 4 No’lu temayı yaşayacaksınız. Bir önceki yılda ise 3 No’lu temayı yaşıyordunuz. Eğer bu yıl 44 yaşına basıyorsanız, doğum gününüzden itibaren 9 No’lu temayı yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda bir önceki yılda 8 no’lu temayı yaşıyordunuz. Aşağıda yılınızla ilgili önemli temaları okuyabilirsiniz…

ÖNEMLİ NOT: Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Yarın: Balık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir