İBB Gazze’deki katliamın ortaklarıyla iş birliği içinde

  • HABER7

ABD ve Avrupa devletlerini arkasına alan işgalci İsrail, 7 Ekim’den bugüne kadar Gazze’de 10 bine yakın sivili katletti.

Bazı global markalar da İsrail’in bu katliamlarına maddi ve manevi desteklerini çekinmeden dünyaya duyurdu. Duyarlı insanların bu markalara karşı başlattığı boykot kampanyasına kamu kurumları, yerel yönetimler ve bazı özel sektör kuruluşları da dahil oldu. 

GAZZE’YE DESTEK AÇIKLAMASI GELMEDİ

Boykot kampanyasına katılmayan 11 CHP’li büyükşehir belediyesi arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), resmi sosyal medya hesaplarından bir aydır Gazze’ye destek veren paylaşımda bile bulunmadı.

KATLİAM ORTAKLARIYLA İŞ BİRLİĞİNİ SONLANDIRMADI

Alçak saldırıları kınamayan İBB, katliamlara destek veren Starbucks, McDonald’s ve Burger King gibi markalarla olan iş birliklerini de sonlandırmadı. 

Bu firmaların şubelerinde İstanbulkart ile ödeme yapılmaya devam ediliyor.

SOYKIRIMCI ASKERLERİ BESLİYORLAR

Starbucks, McDonald’s ve Burger King, İsrail’e olan destek açıklamalarının yanı sıra, masumları katleden İsrail askerlerinin karnını da doyuruyor.

İşgalci askerler, kendilerine ücretsiz gönderilen yiyecek ve içecekleri sosyal medya hesaplarından paylaşıp markalara teşekkür ediyor.

STARBUCKS’TAN VAZGEÇEMİYORLAR MI?

Yaşananlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, boykot kampanyasına katılmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte Starbucks’ta kahve içtiği görüntüleri akıllara getirdi. Fotoğraf, ‘Başkanlar Starbucks’tan vazgeçemiyorlar mı’ yorumlarına neden oldu.

AKŞENER DE STARBUCKS REKLAMI YAPMIŞTI

Öte yandan işgalci İsrail’e direniş gösteren Hamas’ı terörist ilan eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de seçim çalışmaları sırasında Starbucks reklamı yapmıştı.

Akşener Starbucks’ta gençlerle sohbet ederek o görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir