Ölüm dondurmacıları adliye önünde açıklama yapacağız deyip kaçmışlar

Burak ARTUNER Yazdı…

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremde yıkılan, 36 kişinin hayatını kaybettiği binada kolon kestikleri bilirkişi raporu ile tespit edilen ve haklarında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra kaçarak sırra kadem basan Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel’in kaçmadan önce haberi yapan gazetecileri tehdit ettikleri ortaya çıktı.

AÇIKLAMA YAPACAĞIZ DİYEREK KAÇTILAR

Kahramanmaraş merkezli Kervan Lezzet Grubu sahibi olan Kervancıoğlu ve Pekel’in haklarında yakalama kararı çıkarılıp kaçmadan önce yaptıkları açıklama ile “adliye önünde basın açıklaması yapacağız” demişler.

Kamuoyu açıklaması yapan firari dondurmacılar adliyenin bilirkişi tayin ettiği üniversitenin raporunu yalanlayıp “iftira” diyerek kendilerini aklamaya çalıştıkları da belirlendi.

MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA İDDİALARI

Haklarında çıkarılan yakalama kararının hemen öncesinde aldıkları haberle kaçan ve 57 gündür yakalanmayan Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel’in Türkiye’nin ünlü bir ceza avukatı ile milyon dolara anlaştıklarıda iddialar arasında.

Kendileri firarda olduğu için önceden vekâleti bulunan şirket avukatının İstanbul’dan gelen ünlü ceza avukatına yetki verdiği de iddia ediliyor.

RAPOR ASLİ KUSURLU DEDİ

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Ezgi Apartmanı ile ilgili Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden bilirkişi raporu istemişti. 7 öğretim üyesinin hazırladığı raporda binayı inşa eden müteahhit ve tadilat yapan Kervan Pastanesi’nin yıkımda asli kusurlu oldukları belirtildi.

İZİNSİZ VE PROJESİZ TADİLAT

KTÜ’nün raporunda Kervan Pastanesi’nin perde duvarında havalandırma için delikler açıldığı, zemin kat ile asma kat arasında fretli kolonun kesildiği, pastanenin servis asansörü için tabliyede statik ve mimari projede bulunmayan bir boşluk açtığı anlatıldı. Bunlar izinsiz ve projesiz yapılmıştı.

ADRESLERİNDE BULUNAMADILAR

KTÜ’nün raporu üzerine Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Kervan Pastanesi’nin sahipleri Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel’in, mevcutlu olarak savcılığa getirilmesi talimatı verdi. Ancak polisler Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel’i kayıtlı adreslerinde bulamadı. Telefonlarını da açmadılar. Bunun üzerine savcılık Kervan Pastanesi’nin sahipleri hakkında yakalama kararı çıkardı.

GÖZ GÖRE GÖRE KAÇTILAR

Ezgi apartmanında oğlu, gelini ve torunu hayatını kaybeden Nurgül Göksu’nun çabalarıyla deliller enkazdan toplandı.

Eski MÜSİAD Başkanı olan ve şehirde nüfuzu bulunan Sami Kervancıoğlu ile Mustafa Pekel savcılık ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmalarına karar verilip serbest bırakılınca göz göre göre kaçtılar.

İlgili Haberler:

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir