Tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’a Bir Kötü Haber de Avukatlarından: Avukat Çağdaş Çelik Dosyadan Çekildi

Kara para aklama, belgede sahtecilik, suç işlemek maksadıyla örgüt kurma ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla haklarında soruşturma başlatılan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatlığını yapan Çağdaş Çelik, dosyadan çekildi.

Bir süredir Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri haline gelen Dilan Polat skandalında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Dilan ve Engin Polat çifti ile birlikte 12 kişi ”kara para aklamak”, ”vergi kaçırmak” ve ”örgüt kurmak” suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, ardından Silivri’de bulunan Marmara Cezaevi’ne gönderilmişti.

Gözaltı sırasında ve mahkemede ağlayan Dilan Polat, cezaevine de ağlayarak girmişti.

Polat çiftine bir kötü haber de avukatlıklarını yapan Çağdaş Çelik’ten geldi.

Çiftçin avukatı Çağdaş Çelik, daha önce katıldığı bir programda ‘kara para aklama’ iddiaları delilleriyle ortaya konulursa dosyadan çekileceğini açıklamıştı.

Polat çiftinin tutuklanmasının ardından TELE1’e konuşan Çelik, müvekkilerinin ‘kara para aklama’ suçlamasıyla yargılandığı davadan çekildiğini açıkladı.

Çelik, “İddiaların delillendirildiğini kabul ediyor musunuz” sorusuna, “Hayır kabul etmiyorum. Dosyanın içeriğini görmedim” yanıtını verdi.

“Niçin bu kararı aldınız” sorusunu sorduğumuzda ise “Sadece dosyanın içinde olmak istemiyorum artık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir